Renault Mégane R.S.

Wysokie osiągi i technologie zainspirowane sportem motorowym w centrum Twoich pasji.

Nowe Renault Megane RS w perfekcyjny sposób łączy sportowy design oraz elegancję. To auto, którego atletyczna sylwetka przyciąga wzrok innych kierowców, a jednocześnie zapewnia niebywały komfort prowadzenia w każdych warunkach. Zobacz, czym jeszcze przekonuje do siebie Renault Megane RS.

Sportowe Renault w skórze kompaktu

Już pierwsze spotkanie ze sportowym wariantem Megane zdradza, że oto mamy do czynienia z niezwykłym autem. Zmian w stosunku do “cywilnej” wersji tego auta jest bowiem całkiem sporo. Znacznie szersze błotniki, które zostały poszerzone aż o 60 milimetrów! Błotniki posiadają także dodatkowy wylot powietrza z przodu czy też zderzaki z przednią listwą F1, które również podkreślają muskulaturę tego auta. Sportowego charakteru kompaktowemu Renault dodaje także tylny zderzak, dodatkowo ozdobiony dyfuzorem, z centralnie umiejscowionym układem wydechowym.

Nowe Renault Megane R.S. może mieć także jeden z kolorów nadwozia zarezerwowanych wyłącznie dla tej wersji. Są to Orange Tonic oraz Żółty Sirius. Dostępne są również inne barwy karoserii.
Kompletując listę wyposażenia nie zapomnij także o felgach - dostępne są 18” (Estoril) lub 19” (Interlagos). Dodają one atletycznej sylwetce karoserii Megane jeszcze więcej charakteru!

Bogate w najnowsze technologie

Renault Megane RS pełnymi garściami czerpie z bogatych doświadczeń inżynierów Renault Sport. To właśnie oni zadbali o to, aby każdy kilometr pokonany za kierownicą tego auta był niezwykłym doświadczeniem. Standardowo wyposażony jest w wielofunkcyjne reflektory wykonane w technologii LED. Uwagę zwraca już ich kształt, nawiązująca do tradycji marki w sportach motorowych szachownica. Nie tylko świetnie wyglądają, ale także zapewniają perfekcyjne oświetlenie drogi, łącząc funkcje reflektorów przeciwmgłowych i długiego zasięgu, a także doświetlanie zakrętów i światła pozycyjne.

Chcesz mieć klarowny pogląd na osiągi auta? Nowe Megane Ci je wyświetli - w czasie rzeczywistym możesz zobaczyć parametry swojego samochodu, czytelnie wyświetlone na ekranie systemu R-LINK 2. To nowoczesne rozwiązanie multimedialne, które dzięki ostatnim zmianom stało się jeszcze prostsze w obsłudze.

Sportowe Renault - poczuj w sobie zew kierowcy!

Sportowy design, mocny silnik, bogate w najnowsze technologie wyposażenie - to wszystko argumenty, które racjonalnie przemawiają za wyborem Renault Megane R.S. My zachęcamy do poznania tego auta wszystkimi zmysłami! Umów się na jazdę próbną sportowym Renault i poczuj w sobie zew kierowcy rajdowego!

Każdy zakręt będzie przyjemnością!


Renault Megane R.S. perfekcyjnie trzyma się drogi. Zawieszenie tego auta zostało zaprojektowane właśnie z myślą o intensywnej i sportowej jeździe. Specjalne, hydrauliczne odbojniki (tylko w wersji R.S.) powodują, że amortyzatory lepiej pochłaniają wstrząsy. Co więcej, dzięki mechanizmowi różnicowemu typu Torsen®, auto jest w stanie znacznie sprawniej pokonywać każdy zakręt. Z technologia 4CONTROL sprawia, że skrętne są wszystkie koła! Dzięki temu, nawet przy wysokich prędkościach (powyżej 100 km/h) Megane R.S. zachowuje tor jazdy w każdej sytuacji.

Renault Megane R.S. - sportowy z definicji


Wygląd czy zawieszenie są ważne, ale nie mniej istotna jest też technika pracująca pod maską nowego Renault Megane R.S. Auto wyposażone jest w turbodoładowany silnik TCe, rozwijający moc aż 300 koni mechanicznych. Jego maksymalny moment obrotowy to aż 420 Nm, co w połączeniu z turbosprężarką, której wirnik zamocowany jest na łożysku kulkowym, daje fenomenalne efekty.

Zapisuj swoje trasy

Jedną z funkcji R-LINK 2 jest funkcja o nazwie R.S. Monitor Expert. Dzięki niej łatwo odtworzysz historię dowolnej trasy pokonanej tym autem! To oznacza, że od teraz łatwo przeanalizujesz każdy kilometr przejechany za kierownicą Renault Megane RS. Jeszcze szybsze pokonywanie zakrętów? Nie ma problemu! Optymalne wykorzystanie momentu obrotowego? Proszę bardzo!


Unikalna przyjemność z jazdy i maksymalna dawka emocji na co dzień

Niespotykana w segmencie technologia 4CONTROL w wyposażeniu seryjnym, sprzężona z 4 hydraulicznymi ogranicznikami i 2 typami zawieszenia, sport lub cup, sprawiają, że Nowy MEGANE R.S. przekracza granice bez kompromisów. Uwolnij emocje wraz z Nowym MEGANE R.S.!


Więcej informacji na temat danych technicznych w zakładce PLIKI DO POBRANIA