Renault Koleos

SUV to coraz popularniejszy rodzaj samochodu, który łączy w sobie cechy zarówno auta osobowego, jak i terenowego. Idealnym jego przykładem jest Renault Koleos, który gwarantuje dynamiczną oraz komfortową podróż w wybrane miejsce. Atletyczny design oraz dbałość o każdy szczegół sprawiają, że samochód wyróżnia się swą linią na tle innych nowości motoryzacyjnych. Czym zatem charakteryzuje się Renault Koleos?

Wyjątkowe i bogate wnętrze

Obszerne wnętrze Renault Koleos spełnia wszystkie wymagania, jakie stawiamy przed samochodami typu SUV. Duża ilość wolnego miejsca sprawdza się nie tylko w standardowych, codziennych sytuacjach, ale również w przypadku dalekich podróży, kiedy komfort pasażerów jest szczególnie istotny. Wyjątkowego charakteru nadaje przeszklony dach panoramiczny, który wpuszcza do auta mnóstwo światła, wpływającego na samopoczucie podróżujących. Świetnej jakości materiały oraz dopracowane w każdym calu wykończenie sprawiają, że samochód ten reprezentuje estetykę godną limuzyny. Dzięki podgrzewanym oraz wentylowanym fotelom z funkcją masażu, żadna pogoda nie będzie nam straszna. Pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą dodatkowo cieszyć się olbrzymią, jak na samochód, ilością miejsca oraz wygodnymi uchwytami na kubki, które sprawdzą się nawet w ciężkich warunkach.

Dynamiczny i atletyczny design

Renault Koleos charakteryzuje się wyrazistym i śmiałym designem, który wyróżnia je spośród innych marek. Inspiracja tężyzną fizyczną i silną osobowością zaowocowała atletyczną sylwetką oraz muskularnymi nadkolami pojazdu. Całość dopełnia mocna linia nadwozia oraz szerokie koła, co daje nam poczucie gotowości do wyruszenia w każdą, nawet najtrudniejszą trasę. Dynamikę samochodu podkreślono za pomocą chromowanych elementów, biegnących od reflektorów oraz interesującego układu świateł LED Pure Vision, który nie ma nic wspólnego z nudą.

Praktyczny bagażnik

Renault Koleos może również pochwalić się przestronnym bagażnikiem z możliwością wielu konfiguracji. Dzięki systemowi Easy Break z łatwością można złożyć tylną kanapę, zwiększając tym samym pojemność bagażnika. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość bezdotykowego, elektronicznego otwierania klapy za pomocą ruchu stopą pod tylnym zderzakiem, jeśli w pobliżu znajduje się karta Hands Free.

W zależności od wersji, Renault Koleos może pochwalić się imponującymi danymi technicznymi. W trosce o bezpieczeństwo, samochód został wyposażony w różnorodne systemy wspomagające jazdę, które natychmiast reagują na sytuację na drodze. Pojazd posiada między innymi funkcję nagłego hamowania oraz kontroli martwego pola widzenia, dzięki czemu nawet w chwili nieuwagi jesteśmy w stanie szybko zareagować. Dodatkowo Renault stawia czoła wszelkim trudnościom z parkowaniem, za sprawą innowacyjnego systemu wspomagania parkowania Easy Park Assist, który mierzy ilość wolnego miejsca oraz określa tor jazdy samochodu. Adaptacyjne światła drogowe wspierają również kierowcę w trakcie nocnych podróży, dobierając oświetlenie pola widzenia w sposób adekwatny do sytuacji. Wersja Premiere Edition dostarcza wyjątkowych wrażeń za pomocą 18-calowych obręczy kół ze stopu metali lekkich, świateł LED Pure Vision oraz oświetlenia ambientowego. Z kolei system R-LINK 2 z ekranem dotykowym o przekątnej 8,7" pozwala na wygodny wybór konkretnych funkcji oraz ustawienie indywidualnego profilu jazdy kierowcy.
Dane techniczne oraz specyfika silnika wysokoprężnego zapewniają dużą dynamikę oraz przyjemność z jazdy. Projektanci Renault zadbali bowiem o staranne połączenie dynamiki dwulitrowego silnika oraz bezstopniowej skrzyni biegów X-Tronic. Płynna i dynamiczna jazda bez utraty momentu obrotowego jest zatem w zasięgu ręki.

Renault Koleos posiada 2 silniki:
  • TCe 160KM  z automatyczną skrzynią biegów
  • 2.0 Blue dCi 185 X-Tronic 4x4