Renault Kadjar

SUV-y to dziś niezwykle popularny segment rynku. Jedni cenią je za wymiary, inni decydują się na ich zakup, bo chcą po prostu dobrze w nich wyglądać. A gdyby tak mieć model, który w idealny sposób łączy obie te cechy? Auto, które nie tylko jest niezwykle praktyczne, ale również zwraca uwagę swoim wyrafinowanym designem? Taką propozycją jest Renault Kadjar! Warto poznać ten model nieco bliżej! Tym bardziej, że oprócz doskonałego wyglądu oferuje on również niezwykle bogate wyposażenie, a pod względem komfortu jazdy zdecydowanie przoduje w swojej klasie. Silniki, jakie znajdziemy pod maską Renault Kadjar zostały dobrane w myśl zasady “dla każdego coś miłego”. Odpowiedni wariant znajdą tu dla siebie zarówno miłośnicy jednostek benzynowych, jak również kierowcy, którzy pokonują mnóstwo kilometrów i chcą robić to w sposób nieinwazyjny dla domowego budżetu - dla nich, przygotowane zostały doskonałe diesle dCi.

Wyrazisty i nowoczesny design

Już pierwsze spotkanie z Renault Kadjar robi silne wrażenie. Nie jest to kolejny, pudełkowaty SUV, jakie zdecydowanie dominują w tej klasie. Ten model ma w sobie lekkość, której nie powstydziłoby się niejedno sportowe auto. Stylistykę tego auta nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym modelem. Z przodu, ogromne wrażenie robi niemałych rozmiarów wlot powietrza do chłodnicy. W połączeniu z masywnymi zderzakami oraz elegancko zaprojektowanymi światłami przednimi, stanowi to spójną całość. Przód Kadjara wyraźnie pokazuje, że mamy do czynienia z solidnym, a jednocześnie bardzo nowocześnie wyglądającym autem. A teraz szybko przejdźmy do tylnej części nadwozia. Jak na tak duże auto, niezwykle zaskakuje lekkość, z jaką poprowadzono  linie bagażnika. Uwagę zwracają również elegancko wykończone tylne lampy (w technologii LED) czy antena w kształcie charakterystycznej płetwy rekina. Nowy Renault Kadjar ma w sobie taką lekkość, że bez problemu mógłby stać się autem sportowym. Dynamiczna linia boczna, w połączeniu z obręczami aluminiowymi (standardowy rozmiar to 17”) zdecydowanie potęgują to wrażenie. Ten samochód, choć należy do tak popularnego w dzisiejszych czasach segmentu, zdecydowanie przyciąga uwagę przechodniów.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Renault Kadjar to niezwykle bezpieczne auto. W standardzie ma 6 poduszek powietrznych, zagłówki z zabezpieczeniem przed skutkami zderzenia czy pasy z ogranicznikiem napięcia. Kadjar może być również wyposażony w system wspomagania nagłego hamowania, kontroli martwego pola oraz pasa ruchu. Projektując ten samochód inżynierowie Renault zadbali o to, aby każda wersja zapewniała maksimum komfortu w trakcie jazdy. Nawiewy z przodu i z tyłu pozwolą łatwo utrzymać odpowiednią temperaturę w trakcie podróży, a liczne schowki to pewność idealnego porządku we wnętrzu. Fotele opracowano w typowy dla Renault sposób - są niezwykle miękkie, więc nawet dłuższa trasa nie powoduje żadnego dyskomfortu. Dodatkowo, posiadają regulację wysokości oraz długości siedziska - każdy kierowca Renault Kadjar znajdzie tu odpowiednią pozycję dla siebie!
Renault Kadjar dostępny jest w czterech wariantach wyposażeniowych:

  • Zen
  • Easy Life
  • Intens

Który z nich wybrać? Już podstawowa wersja Renault Kadjar ma całkiem niezłe wyposażenie. Obok klimatyzacji manualnej, o odpowiednią atmosferę we wnętrzu zadba radioodtwarzacz cyfrowy, dostępny w standardzie. Swoistym rodzynkiem w gamie jest wariant Intense. To auto, które ma na pokładzie (prawie) wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego SUV-a. Jest tu nie tylko rozbudowany system multimedialny, wraz z nawigacją na Europę, ale również automatyczna klimatyzacja, umożliwiająca precyzyjne sterowanie temperaturą. Wrażenie robi również wnętrze, wykończone elegancką tapicerką materiałową z elementami ekologicznej skóry. Jakie silniki może mieć pod maską Renault Kadjar? Oto one:

  • Benzynowy 1.3 turbo (140 lub 160 koni mechanicznych)
  • Wysokoprężny 1.5 dCi (115 koni mechanicznych)
  • Wysokopręzny 1.5 dCi ( 150 koni mechanicznych ) z napędem 4x4

Więcej informacji na temat danych technicznych w zakładce PLIKI DO POBRANIA