Renault Clio E-TECH

Nowe Renault Clio E-TECH Hybrid

Małe samochody miejskie mają wiele zalet. Są zwrotne,ekonomiczne, lekkie i nie sprawiają trudności podczas parkowania nawet na zatłoczonym parkingu. Odkąd technologia rozwinęła się na tyle, że silniki o niedużej pojemności skokowej stały się dynamiczne, ta klasa aut stała się jeszcze większym obiektem zainteresowań.
Idealnym wyborem w tym segmencie jest nowe Renault Clio E-Tech Hybrid. Małe z zewnątrz, co jest gwarancją dużej mobilności, ale przestronne w środku, dzięki czemu bez problemu można wybrać się z rodziną czy grupą znajomych za miasto.

Innowacyjny napęd


Nowe Clio to coś więcej niż miejski samochód. Znaleźć w nim można wiele technologii i rozwiązań znanych z większych i znacznie droższych pojazdów. Połączenie silnika spalinowego z elektrycznym daje multum możliwości. Motor elektryczny, cechujący się ogromnym momentem obrotowym, wspiera silnik spalinowy, dzięki czemu nigdy nie zabraknie mocy, by wydajnie przyspieszyć. Napęd zasilany paliwem jest gwarancją braku ograniczeń w kwestii przejechanych kilometrów. Dodatkowo, technologia zastosowana w Renault pozwala na poruszanie się w trybie miejskim nawet w 80% na napędzie elektrycznym. Jest to bardzo ważne nie tylko z uwagi na kwestie ekonomiczne.Jazda w tym trybie niweluje również szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.Łączna moc obu silników wynosi 140 KM, co przekłada się na zadowalające osiągi nie tylko podczas jazdy miejskiej – w dłuższych trasach moc także okazuje się wystarczająca. Nowe Renault Clio E-tech Hybrid wyposażone jest także w system odzyskiwania energii elektrycznej podczas hamowania.

Zastosowane technologie

Renault od zawsze stawiało duży nacisk na bezpieczeństwo. Wykazano to w testach zderzeniowych Euro NCAP, gdzie Renault zawsze zbierało wysokie noty. Nie jest tajemnicą, że zawsze najbardziej narażeni na utratę życia podczas zdarzeń drogowych są piesi i rowerzyści. Inżynierowie francuskiego koncernu wzięli to pod uwagę. Clio E-tech zostało wyposażone w system monitorowania tego, co dzieje się przed pojazdem. W razie zagrożenia samochód poinformuje o nagłej sytuacji, a w razie braku reakcji kierowcy może sam przystąpić do awaryjnego hamowania. Kolejną ciekawą opcja wyposażenia jest Multi-Sense. Pozwala on wybrać jeden z kilku trybów jazdy, dzięki czemu kierowca ma pełną kontrolę nad użyciem energii przez samochód i wieloma innymi funkcjami. Skrzynia biegów Multi-mode została zaprojektowana w taki sposób, aby idealnie łączyć pracę obu silników. Pozwala to zaoszczędzić paliwo dzięki maksymalnej wydajności i efektywności działania obu motorów. Bardzo ciekawą opcją, w jaką można doposażyć nowe Clio, jest system Easy Link. Ten spersonalizowany system multimedialny jest bardzo intuicyjny w obsłudze i pozwala niezwykle łatwo ustawić wszystkie parametry nowego Clio według własnych potrzeb.

Wersje wyposażenia

Każdy z nas lubi mieć wybór. Dlatego właśnie decyzja o zakupie hybrydowego Renault nie jest ostatnią, jaką trzeba podjąć. Personalizując Clio E-tech do wyboru są trzy wersje wyposażenia. Najtańsza z nich ZEN oferuje takie udogodnienia jak: światła Full LED Pure Vision, czujnik zmierzchu oraz funkcja automatycznego powiadamiania alarmowego eCall. Oświetlenie w najnowszej technologii LED zapewnia znakomitą widoczność na drodze i pozwala zobaczyć wiele więcej, niż w przypadku standardowych reflektorów. Czujnik zmierzchu będzie precyzyjnie sterował światłem, a w razie zdarzenia drogowego Clio wezwie służby ratunkowe, precyzyjnie podając lokalizację. Kolejną wersja wyposażenia jest INTENS. Charakteryzuje się łatwym sterowaniem wszystkimi funkcjami pojazdu za sprawą Easy Link, a także ostrzeże, jeśli poprzedzający pojazd będzie znajdował się zbyt blisko. W wersji INTENS znajdziemy wiele cech znanych z samochodów wyższej klasy. Mowa tu m.in. o skórzanej kierownicy, czy zespole wskaźników i zegarów z wyświetlaczem cyfrowym 7”. Nowe Clio nie jest więc jedynie małym autem miejskim. Bez najmniejszych problemów można ruszyć nim w długą trasę, ciesząc się wieloma pomocnymi funkcjami. Ostatnią wersją Clio E-tech jest R.S. LINE, która charakteryzuje się m.in. sportowa kierownicą, wstawkami z karbonu czy przednim grillem w kształcie plastra miodu.

Więcej informacji na temat danych technicznych w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Szanowni Klienci, informujemy, że w dniach 11/09-13/10 Serwis Mechaniczny Renault PGD Lewinowska będzie czynny w godz. 8.00-17.00. Za utrudnienia przepraszamy.