SMART Repair

Szybciej i taniej, czyli SMART w pigułce


Nasza oferta usług SMART Repair:

 • punktowa naprawa powłok lakierniczych w oparciu o system SPOT,
 • usuwanie skutków gradobicia i wgnieceń bez lakierowania,
 • renowację powłok lakierniczych po przez polerowanie,
 • renowacja reflektorów.


Wymiana uszkodzonego elementu nie jest jedyną możliwością naprawy. Nie trzeba od razu lakierować całego uszkodzonego zderzaka, rysę z lakieru da się usunąć bez lakierowania. Nie musimy również szpachlować i lakierować wgnieceń na karoserii– jeśli nie ma uszkodzenia lakieru można to usunąć bezinwazyjnie.


Z pomocą przychodzą technologie SMART. Są to naprawy, które ograniczają się do niewielkich powierzchni bez konieczności naprawy czy wymiany całego elementu. Najczęściej odbywają się one bez demontażu elementu, bezpośrednio na samochodzie. Naprawa niewielkiego obszaru pojazdu pozwala na zachowanie oryginalnych elementów i części w samochodzie oraz znaczące skrócenie czasu naprawy.


Lakierowanie SPOT

W przypadku drobnych uszkodzeń lakieru (np. otarcia zderzaków czy błotników) nie musimy lakierować całego elementu. Dzięki metodzie SPOT ograniczamy miejsce naprawy do niewiele większego od samego uszkodzenia. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór lakieru oraz umiejętne połączenie starej i nowej powłoki lakierniczej. Przy zastosowaniu tej metody nie ma konieczności demontażu uszkodzonych elementów i cieniowania elementów sąsiednich. Jesteśmy w stanie wykonać taką naprawę nie zwiększając grubości oryginalnego lakieru. Dodatkową zaletą jest czas – możemy wykonać taką naprawę już od 1,5 godziny (czas jest uzależniony od rodzaju uszkodzenia). Niewątpliwą zaletą w porównaniu do tradycyjnej technologii jest korzystniejsza oferta cenowa.


Usuwanie wgnieceń

Jednym z najbardziej imponujących zastosowań technologii typu SMART jest naprawa elementów karoserii uszkodzonych na skutek gradobicia. Najczęstszym śladem są wgniecenia występujące na całej powierzchni maski, dachu oraz klapy bagażnika. Tradycyjna naprawa to dla właściciela auta ogromny koszt i konieczność szpachlowania i lakierowania wielu elementów. Przekłada się to także na spadek wartości samochodu, gdyż naruszona zostaje oryginalna powłoka lakiernicza. Technologia SMART w kontekście usuwania wgnieceń opiera się na ich wyciąganiu, a więc wypychaniu na zewnątrz elementu karoserii tak, aby przywrócić im pierwotny kształt.


Zakres napraw objętych technologią SMART

 • Rysy na zderzakach,
 • Otarcia na błotnikach i drzwiach,
 • Otarcie obudów lusterek zewnętrznych,
 • Uszkodzenia na listwach i klamkach,
 • Głębokie rysy na lakierowanych elementach karoserii,
 • Wgniecenia na elementach bocznych karoserii,
 • Wgniecenia dachu będące skutkiem gradobicia.
Formularz kontaktowy